Kurz, pyłki czy konkretne jedzenie – jeśli mamy domownika-alergika na pewno wiemy jak problematyczne jest złagodzenie objawów alergii.

Osoba taka musi żyć w specjalnie dostosowanym środowisku aby uniknąć zagrożenia zdrowia lub nawet życia.
Alergicy często są bardzo wrażliwi na kurz, dlatego tak ważne jest regularne odkurzanie domu aby pozbyć się drobnoustrojów czy roztoczy. Aby pozbyć się alergenów przecieramy regularnie zwilżoną powierzchnią szafki i stoły. Możemy zakupić też specjalny oczyszczacz powietrza. W ten sposób ograniczymy jak najbardziej ilość kurzu i zanieczyszczeń w naszym domu.

Alergik może też być uczulony na kwiaty lub pyłki. Alergia na pyłki i trawy jest bardzo popularną. Dlatego warto zastanowić się czy nie mamy w domu rośliny czy kwiatów, które mogą uczulać. Jeśli alergik ma również okno wychodzące bezpośrednio na drzewo czy krzew, który go uczula warto zastanowić się czy możemy wybrać mu jako sypialnie inne pomieszczenie tak aby uniknąć bliskiego kontaktu z alergenem.

Istotne jest również zadbanie o to, co znajduje się w naszej kuchni. Jeśli nasz domownik ma alergię na orzechy lub alergię na jabłka warto nie przynosić takich produktów do domu i ograniczyć ryzyko spożycia alergenu.
W ten sposób możemy ułatwić życie domownikowi, który na pewno doceni nasze starania o jego dobre samopoczucie!

Jeżeli podejrzewasz alergię u siebie lub bliskich to zapamiętaj adres Małopolskiego Centrum Alergii http://www.allmedis.pl/