W dzisiejszych czasach, coraz więcej młodzieży w Polsce, rozpoczyna przedwczesną przygodę z alkoholem. Większość tych osób nie zdaje sobie sprawy, jakie skutki w przyszłości może przynieść, zbyt wczesne sięgnięcie po kieliszek. Czym jest to spowodowane??
Jakie skutki w przyszłości, niosą tak wcześnie rozpoczęte początki z alkoholem?

Większość młodzieży sięgających po alkohol, wychowała się w rodzinach patologicznych. Gdzie awantury były na porządku dziennym a rodzice nie poświęcali zbytnio zainteresowania swoim dzieciom. W takich rodzinach, także mogło dochodzić do „libacji alkoholowych”, gdzie świadkami byli właśnie dzieci. Inna część nieletnich, sięga po alkohol z czystej ciekawości. Spostrzegają, że po alkoholu poprawia im się humor, stają się śmielsi i bardziej odważni. Co przyczynia się do coraz to częstszego zajrzenia do kieliszka. Nie zdają sobie sprawy, że po dłuższym spożywaniu tego „trunku” nie będą mogli bez niego normalnie funkcjonować.

Zbyt częste spożywanie alkoholu doprowadza do tego, iż dana osoba w przypadku braku jego spożycia, staje się zagubiona, otępiała i zamyka się w sobie. Aby doprowadzić się do normalności i naturalnego funkcjonowania, potrzeba sporo czasu.
Alkoholizm jest nieuleczalną chorobą i osoba, która zdecyduje się na zerwanie z nałogiem, będzie musiała się pożegnać ze smakiem alkoholu do końca swego życia. A więc warto się zastanowić, czy warto przedwcześnie sięgnąć po kieliszek. Im człowiek młodszy, tym bardziej jest podatny na popadnięcie w nałóg.

Jeżeli Ty lub bliska Ci osoba cierpi przez problem związany z alkoholem warto zwrócić się do specjalistycznego ośrodka leczenia uzależnień. Zobacz ofertę Ośrodka Terapii https://osrodek-terapii.com/