Jezioro Czorsztyńskie to piękne widoki na Pieniny oraz tak cenne zabytki, jakimi są zamki w Niedzicy oraz w Czorsztynie. To malownicza linia brzegowa oraz idealne warunki do wypoczynku. W miejscu tym można połączyć wypoczynek w górach z relaksem na plaży, skorzystać z wycieczkowych rejsów oraz odwiedzić tak ciekawe miejsca, jak turystyczna osada Czorsztyn czy drewniany kościółek w Dębnie Podhalańskim.

Miejscem, któremu turyści poświęcają tu sporo uwagi, jest też zapora na Dunajcu, która została oddana do użytku w 1997 roku. Jest to zapora ziemno-betonowa, która liczy sobie aż 400 metrów długości. Jej wysokość to 50 m, a spacer po jej koronie oznacza piękne widoki na Jezioro Czorsztyńskie, którego powierzchnia wynosi około 1200 ha. Zapora ta została ozdobiona ciekawym malowidłem 3D, a w jej wnętrzu mieści się elektrownia wodna. Jest ona kolejną atrakcją turystyczną, której turyści w czasie wycieczki w Pieniny bardzo chętnie poświęcają swój czas.

Samo Jezioro Czorsztyńskie stało się obszarem, który zyskał uznanie miłośników relaksu nad wodą oraz górskich wędrówek. W wielu miejscowościach leżących nad tym zbiornikiem czeka na gości świetnie rozwinięta baza noclegowa, dzięki której bez większych problemów można tu znaleźć tanie noclegi. Wszystko to sprawia, że urlop w rejonie Jeziora Czorsztyńskiego jest jedną z tych opcji, na które miłośnicy aktywnego wypoczynku stawiają coraz chętniej.

Wybierając się w Pieniny warto wcześniej zarezerwować pensjonat cieszący się dobrą opinią wśród turystów. My możemy polecić Pensjonat Szarotka w Kluszkowcach http://www.pensjonat-szarotka.pl/